به تعویق افتادن سرنوشت فیلتر شدن تلگرام – آبان ماه

به تعویق افتادن سرنوشت فیلتر شدن تلگرام - آبان ماه

بروزرسانی 2

هنوز چند ماهی از داستان فیلتر شدن ویچت و سقوط وایبر نگذشته که زمزمه هایی مبنی بر فیلتر شدن محبوب ترین مسنجر و برنامه ارتباطی حال حاضر کشور یعنی تلگرام به گوش می رسد…

 

به تعویق افتادن سرنوشت فیلتر شدن تلگرام - آبان ماه

 

::: بنابر اخبار واصله از چندین خبرگزاری معتبر از جمله زومیت، کمیته ی فیلترینگ دادستانی جلسه ای در روز چهارشنبه تشکیل خواهد داد که گفته می شود یکی از محورهای اصلی آن، بحث و اظهار نظر در مورد فیلتر کردن Telegram می باشد.البته رای نهایی را نمی توان اکنون صادر نمود اما به نظر می رسد با توجه به راه اندازی کانال های تلگرام که می تواند یکی از دلایل محکم برای فیلتر نمودن آن باشد، این حکم دور از ذهن نباشد.

این در حالی است که به گفته مسئولان تلگرام، تعداد کاربران تلگرام در ایران از حد 20 میلیون نیز گذشته و بنابراین فیلتر شدن تلگرام در ایران برای این شرکت یک شکست بزرگ محسوب شده و بدون شک سهام این غول اجتماعی را تا حد قابل توجهی تکان خواهد داد.

::::::::::::::::::   بروزرسانی دوم – 6 آبان  :::::::::::::

به نقل از خبرگزاری میزان

تعداد اعضای جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برای رای گیری فیلترینگ تلگرام به حد نصاب نرسید‬.

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان در خصوص جلسه امروز کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اظهار کرد: گزارشی از وضعیت شبکه‌های اجتماعی در این جلسه ارائه شد و تصمیم گیری در خصوص فیلترینگ تلگرام صورت نگرفت.

وی افزود: تعداد اعضای جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برای رای گیری فیلترینگ تلگرام به حد نصاب نرسید‬ و تصمیم گیری در این خصوص به جلسات آینده موکول شد.

اسفنانی گفت: از تعداد 13 عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تنها 6 نفر در این جلسه حضور داشتند و بر این اساس تلگرام فعلا فیلتر نمی‌شود.

 

 

1,820 دانلود
دیدگاه: 1
آخرین بروزرسانی: 7 آبان 1394

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

  1. محمد
    06 آبان 94

    البته لازم به ذکره که نیم باز رو هم مث وایبر کردن خیلی وقت ه

کانال تلگرام سیلوصفحه اینستاگرام سیلو